AcasăSIBIUJUDEȚZăpada nu i-a prins nepregătiți pe oamenii din Axente Sever

Zăpada nu i-a prins nepregătiți pe oamenii din Axente Sever

Date:

Știrile zilei

52 / 100 Punctaj SEO

Primăria Axente Sever continuă deszăpezirea în comună și satele aparținătoare.

După intervențiile de pe 3 ianuarie, autoritățile locale monitorizează în continuare starea drumurilor din Axente Sever, Agârbiciu și Șoala. Sub coordonarea primarului Marius Grecu, utilajele acționează acolo unde este necesar pentru a facilita desfășurarea activităților zilnice ale cetățenilor.

Și astăzi, 5 ianuarie 2026, echipele Departamentului de Protecție Civilă și Serviciului de Gospodărie Comunală sunt pe teren pentru a asigura fluidizarea traficului și siguranța pietonilor. Primăria mulțumește tuturor celor implicați pentru promptitudine și efortul depus în beneficiul comunității.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Alte știri din Mediaș

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.