Trailerul jocului GTA VI a fot lansat înainte de termen din cauza unei „scurgeri”. Videoclipul, postat în noaptea de luni spre marți, a strâns zeci de milioane de vizualizări și a dezvăluit noua poveste a super-producției.
Trailerul a fost lansat mai devreme, după ce o copie cu o calitate inferioară a fost lansată în spațiul public. Videoclipul urma să fie lansat pe YouTube cu 15 ore mai târziu. Acesta durează 90 de secunde și a confirmat că jocul va fi plasat în orașul Vice City, inspirat de orașul american Miami, transmite Mediafax.
Pentru prima dată din 1990 până în prezent, în joc apare un caracter feminin drept protagonist. Chiar dacă trailerul a apărut la finalul lui 2023, pasionații de jocuri vor trebui să aștepte până în 2025, când va fi lansat jocul.
Cel mai recent joc principal din serie va fi continuarea jocului GTA V, care a înregistrat un mare succes în 2013. A devenit al doilea cel mai bine vândut joc video din toate timpurile, după Minecraft.
Trailerul jocului GTA VI a fot lansat înainte de termen din cauza unei „scurgeri”. Videoclipul, postat în noaptea de luni spre marți, a strâns zeci de milioane de vizualizări și a dezvăluit noua poveste a super-producției.
Trailerul a fost lansat mai devreme, după ce o copie cu o calitate inferioară a fost lansată în spațiul public. Videoclipul urma să fie lansat pe YouTube cu 15 ore mai târziu. Acesta durează 90 de secunde și a confirmat că jocul va fi plasat în orașul Vice City, inspirat de orașul american Miami, transmite Mediafax.
Pentru prima dată din 1990 până în prezent, în joc apare un caracter feminin drept protagonist. Chiar dacă trailerul a apărut la finalul lui 2023, pasionații de jocuri vor trebui să aștepte până în 2025, când va fi lansat jocul.
Cel mai recent joc principal din serie va fi continuarea jocului GTA V, care a înregistrat un mare succes în 2013. A devenit al doilea cel mai bine vândut joc video din toate timpurile, după Minecraft.
Un bărbat din Mediaș s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat de polițiști conducând un autoturism care nu mai avea drept de circulație.
Incidentul a avut loc în data de 22 iunie, în jurul orei 18:10, pe Șoseaua Sibiului din municipiul Mediaș. Polițiștii rutieri au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic în vârstă de 33 de ani.
În urma verificărilor efectuate, oamenii legii au constatat că autoturismul nu era înmatriculat sau înregistrat, întrucât autorizația de circulație provizorie era expirată.
Ca urmare, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Mediaș au deschis un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat.
Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care a fost comisă fapta.