AcasăȘtiri externePreședintele Republicii Moldova, Maia Sandu, testată pozitiv la COVID-19

Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, testată pozitiv la COVID-19

Date:

Știrile zilei

Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, a fost testată pozitiv la COVID-19 și a anunțat că nu va participa la evenimentele dedicate Zilei Independenței.

Într-un mesaj live pe Facebook, Maia Sandu a precizat că se simte bine, deși se confruntă cu o ușoară oboseală, și va rămâne în izolare pentru a evita riscurile de transmitere. Președintele a îndemnat cetățenii să fie precauți și să se testeze în cazul apariției simptomelor, subliniind că virusul nu a dispărut complet.

Evenimentele dedicate Zilei Independenței, programate pentru 27 august, vor avea loc fără prezența șefului statului.

Subscribe

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Alte știri din Mediaș

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.